2 ביולי 2019

צפת -פנינה אורבנית מלאת קסם, טבע והיסטוריה מרתקת, נמצאת בעיצומה של התחדשות, התפתחות ופריחה.

צפת מציעה למבקרים בה חוויה ייחודית ברמה בינלאומית: עיר עתיקה עם רצף אורבני של 4,000 שנה ומורשת מרשימה הנחשפת בסמטאות, רוחניות, אומנות
ויצירה עשירה לאורך 2,000 שנות היישוב היהודי. לצד הסמטאות הקסומות תחשפו להיצע קולינארי עשיר ומגוון, אוצרות טבע ייחודיים, נופים עוצרי נשימה, בתי כנסת עתיקים, מוזיאונים, גלריות, יקבים ומחלבות, אטרקציות לכל המשפחה, פסטיבלים בינלאומיים לאורך השנה ומגוון רחב של מלונות וצימרים מפנקים.
העיר צפת נמצאת בתנופה בניית שכונה גדולה וחדשה בצפון העיר נמצאת בעיצומה, הפקולטה לרפואה והמכללה האקדמית מרחיבים פעילותם, אזור התעשייה של העיר עובר מתיחת פנים במטרה ליצור מקומות תעסוקה איכותיים. הנעת מנועי הצמיחה לצד חיזוק ופיתוח התיירות
והמסחר מחזירים את צפת לימי הזוהר. כחלק מחיזוק והרחבת פעילות התרבות והתיירות, החלטנו על קיום פסטיבל הלאדינו. צפת נבנתה על ידי גולי ספרד ופורטוגל במאה ה- ,16הם דיברו לאדינו, אהבו בלאדינו, אכלו לאדינו, שרו ברחובות ופייטו בבתי הכנסת לאדינו. צפת היא עיר הלאדינו הוותיקה בארץ.

שלושה ימים מלאי לאדינו בניהולו האומנותי של גיא זו-ארץ לפנינו:
סיורים מודרכים, פעילות בבתי הכנסת, מופעים במספר במות ברחבי העיר, הרצאות, קולינריה אוטנטית ועוד. פסטיבל זה מצטרף לפסטיבל הכליזמרים ה- 32 שיתקיים בצפת ב 12-14.8לצד אירועי תרבות נוספים ההופכים את צפת לעיר של תרבות. אני מזמין אתכם לסייר בעיר ולגלות את סודותיה.

צפת עיר שאין עוד כמוה בעולם!

שלכם,
שוקי (יהושע) אוחנה
ראש עיריית צפת

Leave A Comment